Нов модел на восъчната статуя на кралица Елизабет Втора се подготвя в музея на Мадам Тюсо в Лондон, във връзка с нейния юбилей, съобщиха организаторите, цитирани от БГНЕС.
Това е 23-та версия на восъчната статуя на кралицата от 1928 г. насам. Първата е на 2-годишната Елизабет.
Скулптурата на главата на кралицата, от която ще се прави восъчния вариант, вече е готова. Стойността на последния модел е 179 000 евро и е направен по официалния портрет на кралицата за нейния юбилей.
Кралицата е с бяла рокля с перли, син копринен шал и диадема с перли и диаманти. Восъчната фигура ще бъде показана в средата на май.
Още: Как се прави проверка на ракия за метилов алкохол?
Още: Как правилно се слагат дрожди за ракия?
Тя ще е поставена до нейния съпруг - Единбургския херцог, сред други членове на кралското семейство, по-конкретно Уйлям и Кейт. Статуя и на Кейт Мидълтън ще влезе в музея през април.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Как да се преборим с брашнестата мана по фасула?
Още: Кои френски специалитети са най-подходящи за българския вкус?