Клубът на дамите с космати крака, на които им е писнала епилацията, набира популярност в мрежата и хиляди снимки на женски избуели крайници се изпращат в социалните мрежи, пише в."Дейли мейл".
Още: Традиционно домашно пържено кюфте - как да се получи апетитно до прималяване
Още: Пълнолуние на 9 август: Какво трябва и не трябва да се прави
В портала tumblr.com има специален раздел, в който потребителките са призовани да постват свои снимки с космати прасци, като е открит и форум за оборване на общоприетите клишета за красотата. Общият лозунг, обединяващ жените, които се противопоставят на обезкосмяването, е: "Жени от всички страни, обединявайте се срещу бръснарското ножче!!"На специална почит се радват дамите с червенокосо окосмяване.
Много от участничките в клуба се чувстват освободени, изпращайки своите фотоси. "Вече не се срамуваме от естественото си окосмяване", пишат мнозина в своите постове.
Във Фейсбук жените с космати крака се събират на страницатаWANG /The Women Against Non-Essential Grooming/, наброяваща 1 405 потребителки. Те се борят за еднакви норми за красота за двата поля и за пълна автономия на тялото, извън социалните клишета.
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 9 август /валутен калкулатор/