Изследователите имат убедителен аргумент: полезните свойства на продукта не трябва да се губят. Това се случва, ако съхранявате яйца по този начин.
Още: Коя е най-добрата марина за печеното агнешко?
Още: "Деня на труда": Историята на движението, което забрани детския труд и даде права на работниците
Методът за съхранение на яйца е спорен дори сред технолозите в храните, да не говорим за обикновените хора. Някои хора вярват, че яйцата абсорбират миризмите в хладилника, така че може да се окажете с рибен омлет. Не случайно в магазините този продукт най-често се намира на обикновени рафтове. Други твърдят, че в студа бактериите от салмонела спират да се размножават, което означава, че яйцата са там, но не на вратата, а по рафтовете на хладилника.
Как правилно да съхраняваме яйцата?
Този път топката е в полето на любителите на храната със стайна температура. Учени от Нюкасълския университетпроучване проведоха проучване, по време на което партида яйца, съхранявани при различни условия, беше лиофилизирана. Резултатът беше прах, който беше тестван за съдържанието на витамин D3, който е една от формите на витамини от група D. Освен всичко друго, витамин D3 стимулира транскрипцията на РНК и ДНК, участва в протеиновия и липидния метаболизъм и осигурява нормалното функциониране на храносмилателната система.
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 1 май /валутен калкулатор/
Изводът беше много интересен: Яйцата, които са били в хладилник за 28 дни, съдържат по-малко слънчев витамин от тези, които са били оставени в камера без температура. Нека ви напомним, че според стандартите трапезното яйце може да се съхранява без хладилник до 25 дни, при условие че топлината в къщата не надвишава +20 градуса.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Стихотворението "Първи май" от Христо Смирненски
Още: 1 май: Какъв църковен празник е утре и защо трябва да се засадят зеленчуци в градината
Знаете ли колко време се съхраняват яйца в хладилник?
Между другото, учените допълнително изчислиха колко витамин D остава във варените яйца. За да направят това, те направиха омлет от тях, изпържиха им пържено яйце, а също и твърдо сварено и поширано яйце.
Най-лошият резултат беше констатиран при пържените яйца: в тях останаха само 78% от първоначалното съдържание на витамини. Варените яйца съдържат 80% витамин D, докато пошираните съдържат 93%.
Още: 5 древни тайни за красива кожа без химия
Още: Как се правят кичури на черна коса?
И тук омлетът и бърканите яйца се оказаха най-добрите ястия, дори имаха повече витамин D - 109%. В същото време учените отбелязват, че според този показател дори микровълновата фурна не ги разваля: концентрацията на витамина се запазва.