Камиони с европейска стока вече влизат директно в Турция. В това увериха премиерът Бойко Борисов и длъжностни лица, които днес се срещнаха с официални лица на българо-турската граница.
Още: Гроздан Караджов: ЖП транспортът ще стане гръбнакът на пътната мрежа в България
Още: Европейската комисия предложи пълна забрана за вноса на руски петрол и газ
Принципът е нашите камиони да минават бързо и да не стоят по буферните паркинги, но да не го казваме много гласно, уточни премиерът. Стана ясно и, че има практика европейски товари да се претоварват на камиони на български превозвачи, за да минават по-бързо, но били малко такива случаи.
Буферните паркинги работят, убеден е министър-председателят и не се съгласи с цитирано мнение от общински съветници на БСП в Хасково, че това е риск и паркингът не трябвало да е до Хасково: "Риск е БСП за държавата".
Още: Енергийният министър: Ще помагаме на домакинствата със специален фонд
Още: Експерт посочи какво ще се случи с цените на имотите след въвеждане на еврото
Дано не се налага мерките да ги затягаме повече – това не е игра с управляващите или с властта, или с полицията, подчерта Борисов. И обясни, че който се надиграва и уж печели, след това може да се зарази, да зарази други и да умре. А МВР министърът Младен Маринов увери, че няма проблем да се събират глоби за нарушаване на разпореждания за карантина и разходка, макар че работата на съда сега е силно ограничена.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кой е новият лидер: Виена загуби титлата си на най-добър град за живеене в света
Още: Увеличава се рискът от задлъжняване на България: Доклад на БАН
Още: "НА ЖИВО: Последна информация и всичко за коронавируса, 30 март"