Още: Заради смъртоносно заболяване: Изтеглиха над 40 партиди сирена от голям европейски пазар
ГЕРБ е против връщането на 20% ДДС за ресторантьорите. Това стана ясно по време на брифинг в парламента по повод идеята на финансовия министър Асен Василев това да бъде направено.
Десислава Трифонова обясни, че ГЕРБ няма как да подкрепи вдигането на ставката, защото са поели ангажимент пред своите избиратели. ОЩЕ: Асен Василев: Връщаме 20% ДДС ставка за ресторантьорите
"Такива еднолични решения от страна на министъра на финансите без съгласуване с ГЕРБ за нас са абсолютно недопустими. Първо трябва да се възстанови диалогът с бранша и чак тогава тепърва да се преценява дали по някакъв начин трябва да бъдат вдигани някакви ставки", каза още Трифонова.
Още: Намаляват тарифите с 46% за нови маршрути на природен газ към Украйна
Още: Инфлацията в Испания се повиши до петмесечен връх
Александър Иванов също определи като недопустимо искането на Василев. Той напомни, че Василев като финансов министър е бил подкрепен от ГЕРБ при приемането на бюджета за 2023 г.
"Всякакъв друг вид мерки, резки движения във връзка с това повишаване на данъчни ставки, което не е обсъдено с ПГ на ГЕРБ-СДС няма да бъде подкрепено", каза Иванов. ОЩЕ: Хотелиери: Приходите от ДДС в туризма се увеличиха при ставка 9%
Още: Китай налага допълнителни мита срещу Канада
Още: МАЕ промени прогнозата си за търсенето на петрол през годината
От ГЕРБ обърнаха внимание, че туристическият бизнес демонстрира желание за диалог и че се отхвърля прибързано идеята за патентен данък.