Πapтньopcтвoтo мeждy "Ел Би Булгарикум" и компанията "Мейджи" e знaĸoвo зa paзвитиeтo нa бългapo-япoнcĸoтo cътpyдничecтвo. Това заяви министърът на икономиката и индустрията д-р Петко Николов, който проведе среща с представители на японската компания "Мейджи", които са на посещение у нас, съобщиха от министерството.
Още: Инфлацията скача заради еврото или Близкия изток: Лиляна Павлова отговаря
Още: Чист ли е "Лукойл" пред данъчните: Спецов с отчет
Той изрази желание да се продължат добрите взаимоотношения и да се задълбочи партньорството между двете страни.
Новият директор на "Ел Би Булгарикум"
Министър Николов представи новия изпълнителен директор на "Ел Би Булгарикум" Живко Живков и увери представителите на японската компания, че ползотворното сътрудничество ще продължи и занапред, с оглед интереса и на двете страни.
Още: Насред криза и протести: "Ел Би Булгарикум" е с ново ръководство
Още: Радан Кънев: Храната в България е скандално скъпа. Защо обаче Спецов маже за последните седмици?
Още: Какво се случва с цените на плодовете и зеленчуците: Обяснява експерт
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Васил Велев: Влизането в еврозоната би забавило инфлацията
Още: "Няма пари, ще последваме съдбата на СССР": Финансово острие на Путин с невиждани признания
В хода на разговорите бе обсъдено и предложението на японската страна за създаване на нов съвместен научно - изследователски институт в София между „Мейджи“ и „Ел Би Булгарикум“. Представителите на японската компания посочиха, че проектът е бил предложен още преди две години, но от българска страна е имало забавяне в изпълнението му и подписването на споразумение за създаването му по повод 50 - годишнината от успешното партньорство между двете компании.
Изпълнителният директор на „Ел Би Булгарикум“ Живко Живков почерта, че ще продължи работа по споразумението за създаване на съвместен изследователски институт, което да защити интереса и на двете страни и да допринесе за развитието на сътрудничеството в научно-развойната дейност.
Още: И в следващите 50 години японците ще произвеждат българско кисело мляко
Още: Сериозен процент: Стана ясно колко от българите ще почиват в чужбина
Още: Украйна не се е отказала да закупи оборудването за АЕЦ "Белене"