Всички прасета в България са щастливи

04 януари 2013, 19:22 часа 10115 прочитания 0 коментара

Всичките 190 свиневъдни обекта, в които се отглеждат повече от 10 свине майки, покриват минималните изисквания за групово отглеждане на свине майки, съобщиха от Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ).

Още: Цената на петрола претърпя нов обрат след изненадата вчера

Още: Тръмп "вероятно" ще наложи мита върху вноса на фармацевтични продукти

В изпълнение на Наредба 21 от 14 декември 2005 година за минималните изисквания за защита и хуманно отношение при отглеждане на свине, Българска агенция по безопасност на храните уведоми Европейската комисия, че е изпълнила успешно плана за действие и считано от 1 януари 2013 година всички 190 свиневъдни обекта, в които се отглеждат повече от 10 свине майки, покриват минималните изисквания за групово отглеждане на свине майки.

В параграф 4 от Заключителни разпоредби на Наредба 21 е посочено, че от 1 януари 2013 година държавите-членки гарантират, че свинете майки и женските свине се отглеждат групово през период, който започва четири седмици след заплождането и приключва една седмица преди очакваното раждане.

Стените на помещението, в което се намира групата, трябва да са дълги най-малко 2,8 метра. Когато групата е по-малка от шест животни, ширината на стените на помещението, в което се намират, трябва да е най-малко 2,4 метра.

Още: Предлагат важни промени при сключването на трудов договор

Още: Цените в САЩ неочаквано растат с най-голям темп от три години

Редактор: Десислава Ушатова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес