Янко Лозанов вдъхнови ученици за матурите

11 май 2017, 20:10 часа 7141 прочитания

Нетрадиционен урок по български език и литература се проведе в Профилираната гимназия с изучаване на чужди езици „Свети Методий“ – София. Актьорът Янко Лозанов вдъхнови ученици с изпълнение на Иван-Вазовата ода „Опълченците на Шипка“. Произведението е включено в изпитната програма както на седмокласниците, така и на зрелостниците.

Още: Акад. Николай Денков с предложение за студентските такси

Още: 137 работодатели ще обучават студенти и ще им осигуряват работа след завършване

„В часа с единайсти клас взеха участие и седмокласници, гости на училището в Деня на отворените врати“, обясни учителят по български език и литература Цветелина Терзиева, по чиято покана в урока се включи и актьорът.

„Кръвта се смрази в жилите ни при изпълнението на Янко Лозанов“, обясниха ученици. Седмокласниците споделиха, че урокът е бил не само вълнуващ, но и много полезен за тях.

„На днешния 11 май Профилираната гимназия с изучаване на чужди езици „Свети Методий“ – София, отбелязва патронния си празник“, обясни директорът на училището – Тоня Томова. Във връзка с това там се проведоха много инициативи.

Още: Промениха условията и реда за заемане на академичната длъжност "доцент"

Още: Филиалът на НАТФИЗ в Бургас поема таксите за обучението на първия актьорски клас през тази година

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес