Синдикат "Образование": Новите протоколи при заплаха в училищата са неясни

10 април 2023, 08:22 часа 1922 прочитания 0 коментара

Не сме били канени при обсъждане на новите протоколи за действие при заплаха в училищата. Това заяви в "Денят започва" Юлиян Петров, който е председател на синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа".

Още: Промени във ваканциите за учебната 2025-2026 година. Религия и математика - докъде стигнахме?

Още: София вече има нов началник на образованието

По думите му нещата не са ясно разписани и отговорността на учителя до голяма степен си остава. Крайните действия понякога се взимат от полицията, но понякога се натоварват учители и директори да го правят, което създава турбуленция в системата.

Училищата, детските градини, центрове се третират по различен начин, но ситуациите са много различни и протоколите трябва да се прецизират, заяви Петров.

Според него учителите не могат да преценят дали има нещо съмнително или не. Затова бихме искали полицаи да го направят, това не е обвинените към полицията, просто учителят не може всичко, заяви Юлиян Петров.

Още: 280 училища с нови директори

Още: УНСС обяви новите високи такси за платено обучение от новата година

ОЩЕ: МОН спешно уведоми всички директори на училища за процедурата при бомбени заплахи 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес