Крал Чарлз III кацна в Австралия, предприемайки най-тежкото си пътуване в чужбина след поставянето на диагнозата рак преди 8 месеца, предаде АФП, цитирана от Нова телевизия.
Още: Няма го американският посланик в Гърция
Още: И външният министър на РСМ ни атакува заради "македонската идентичност"
Още: Крал Чарлз каза дали Австралия трябва да стане република
След изморително над 20-часово пътуване 75-годишният монарх и съпругата му кралица Камила кацнаха в Сидни и бяха посрещнати от местни високопоставени лица и деца, носещи цветя.
Още: Синя кръв: Чарлз Трети посрещна японския император Нарухито (ВИДЕО)
Още: Калин Джорджеску стана от заподозрян обвиняем
Още: Орбан: Украйна е "неопределен субект", спряхме я за ЕС, за да не ни унищожи
Чарлз е първият действащ монарх, който посещава региона от 2011 г. насам. Тогава тълпи от хора се стекоха, за да посрещнат неговата майка кралица Елизабет II.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Плановете на Тръмп да завладее Гренландия не ми пречат да спя: Арктическият командир на Дания
Още: Какво е състоянието на крал Чарлз III? Кралица Камила даде подробности
Планираното дълго пътуване на краля има за цел да укрепи монархията сред все по-незаинтересованото австралийско общество. Твърди се, че визитата е важна и за самия Чарлз, който беше принуден да намали публичните си ангажименти, докато се лекуваше.
Още: Не намалявайте стипендиите: Румънските студенти на протест (ВИДЕО)
Още: Там, където руснаците удариха пътнически влак: Нова атака с жертви в град Самар (ВИДЕО)