Четирима депутати напускат партия Brexit, подкрепят Джонсън на вота

05 декември 2019, 15:50 часа 3610 прочитания 0 коментара

Четирима депутати от партия Brexit подават оставка като нейни членове в подкрепа на консервативния премиер Борис Джонсън, само седмица преди предсрочните избори във Великобритания, съобщава Euronews.

Още: Въздушния терор на Русия: Зеленски с чудовищни данни за руските дронове и ракети само за 2 седмици през септември (СНИМКИ)

Още: Невероятен обрат: Неочакваното присъствие на американските наблюдатели на руско-беларуските военни учения (ВИДЕО)

В изявление, публикувано днес, лидерът на партията Найджъл Фарадж изрази разочарованието си и отрече кандидатите от партия Brexit да помагат на лейбъристите да спечелят.

Рийс-Мог, един от депутатите, напуснали партията, каза в изявление:

„Нуждаем се от силно правителство, за да доставим Brexit на 17,4 милиона гласуващи. Консерваторите са единственият вариант за привържениците наBrexit и за демократите."

Още: Руски военнопропаганден канал следи изкъсо оръжията на България: получаваме 7 безплатни миночистача от съюзниците

Още: "Врагът глупаво ни спира": Руски военен канал се оплаква за "буферната зона" в Суми (ВИДЕО)

Говорителят на партия Brexit осъди оставките, свързвайки ги с личните връзки на депутатите с членовете на кабинета.

"Трябва да отбележим, че една от депутатките е сестра на министър в кабинета, друг има партньор, който работи в кабинета на същия министър, а друг е личен приятел и на Борис Джонсън и на Майкъл Гоув", заяви говорителят ,

Партия Brexit беше създадена в началото на 2019 г. от Найджъл Фарадж, чиито години на безмилостна кампания срещу членство в Европейския съюз изиграха основна роля за провеждането на референдума през 2016 г., на който британците гласуваха да напуснат блока. Тя се представи силно на последните европейски избори, проведени през май, но рязко падна в проучванията на общественото мнение, след като реши да не се състезава за места, заети от консерваторите на премиера Борис Джонсън, за да се избегне разделянето на вота "за" Brexit.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес