Двама жители на Финландия спечелиха рекорден джакпот от националната лотария, съобщи държавната компания "Вейккаус".
Още: Зеленски: Русия продължава да преследва цивилни граждани (ВИДЕО)
Още: Само за три месеца: Над 500 неидентифицирани дрона прелетели над ключови обекти в Германия
„Рекордният джакпот във Финландия от 14,4 млн. евро ще си поделят двама души. Печелившите числа станаха 3, 4, 17, 28, 31, 37, 39", казва се в съобщението. Имената им не се разкриват.
Предишният рекорден джакпот на националната лотария бе от това лято, когато сумата от 14,2 млд евро поделиха помежду си 50 победители.
Хазартните игри, лотарии, казина и игравни автомати да разрешени във Финландия, но са монополизирани от държавата на 100 процента. Този бизнес се води от единствената и напълно държавна компания Вейккаус. Цялата печалба от такива игри отива в държавния бюджет за социални програми, здравеопазването и благотворителни нужди.
Още: Украински дронове принудиха почиващи да избягат от плажа в Сочи (ВИДЕО)
Още: Зачестяват случаите на парализа след употреба на райски газ във Франция