Двама загинаха при взрив в Северна Испания

16 май 2023, 21:12 часа 1512 прочитания

Двама души бяха убити при експлозия в град Орио в Северна Испания. Загиналите са мъж и жена, съобщи департаментът по регионална сигурност в автономната област Страната на баските, предаде Ройтерс.

Още: Грузия арестува стар бизнес партньор на Тръмп - телеком магнат, опълчил се срещу властта

Още: Подариха на папата два нови електромобила (СНИМКИ)

Говорител на отдела каза, че взривът е избухнал около 17.30 ч. местно време (15.30 GMT) на улица в Орио и че няма данни да има и други пострадали.

Местният вестник „Диарио васко“ съобщи, че властите в рибарското градче с около 6000 души население, което е в провинция Гипускоа, близо до границата с Франция, разследват инцидента като възможно насилие, свързано с пола, предаде БТА.

Информационна агенция EФE съобщи, цитирайки полицейски източници, че според предварителното разследване взривното вещество е било в пакет, който една от жертвите носела. Взривът избухнал докато жертвите били на пейка на тротоара, недалеч от детска площадка.

Още: Кадети от руско военно училище убиха командира си, като повредиха парашута му (СНИМКИ, ВИДЕО)

Още: След хаоса с летищата и загубите за милиарди Путин уволни министър

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес