ЕП започна процедура по отнемането на имунитета на Льо Пен

26 април 2017, 17:45 часа • 1424 | прочитания

Европейският парламент започна процедура по отнемането на депутатския имунитет на лидерката на френската партия „Национален фронт“ и претендентка за президентския пост във Франция Марин льо Пен.

Още: Има сделка: САЩ и Украйна подписаха споразумението за ключовите минерали (ВИДЕО)

Още: Русия с масирана атака срещу Одеса, взривове отекват в града (ВИДЕО)

Според Европейската служба за борба с измамите (OLAF) някои помощници на Льо Пен са били назначени фиктивно на европейска служба, докато през това време са продължавали да изпълняват задълженията си и към „Националния фронт“.

Във връзка с това лидерът на партията трябва да върне сумата от 340 000 евро, изплатени по-рано на нейните сътрудници. Досега на двама бивши помощници на Льо Пен са им предявени обвинения в присвояване на имущество, предаде БГНЕС.

На 14 април този месец френските следствени власти отправиха питане до Европейския парламент за лишаването на кандидат-президента и депутата от нейната партия Мари-Кристин Бутоние от депутатски имунитет.

Още: Подписват сделката за украинските редки минерали до часове?

Още: Кая Калас: Подготвяме "план Б", ако Тръмп се откаже от преговорите за Украйна

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес