Германците против въвеждането на ислямски празници в страната

17 октомври 2017, 10:22 часа 1922 прочитания 0 коментара

Въпреки че федералният министър на вътрешните работи на ФРГ Томас де Мезиер получи подкрепата на Централния комитет на германските католици (ZdK) за въвеждане на чествания на мюсюлмански празници в някои части на страната, германците са против идеята, коментира Die Welt.

Още: Не може да ни защити, но пази Украйна: Атака към британския премиер от подкрепили Brexit

Още: В типичен за български джигит стил: Руски МиГ-29 катастрофира в Ереван (ВИДЕО)

Мезиер и преди е повдигал въпроса за въвеждането на мюсюлмански празници в някои региони на Германия, но хора от редиците на собствената му партия се обърнаха срещу идеята.

„В едно мултирелигиозно общество в райони с висок дял на мюсюлмани може да бъде въведено празнуване на ислямски празници, без това да засегне нашите християнски традиции“, заяви председателят на ZdK Томас Щернберг, допълвайки, че празниците „не са последователност от почивни дни, а признаци за богатството на традициите“, предаде Фокус.

Проучвания обаче сочат, че обикновените германци не подкрепят инициативата.

Още: Зеленски: Няма какво да питаме САЩ дали да обстрелваме Русия, имаме си оръжия (ВИДЕО)

Още: Заради членството в ЕС: Зеленски засегна болезнено Унгария, Будапеща побесня (ВИДЕО)

7 от 10 анкетирани са против въвеждането на ислямски празници.

„За много голяма част от германското общество ислямът не принадлежи на Германия", обяснява експертът от Insa Херман Бинкерт. Политическите лидери трябва да „вземат на сериозно" мнението на гражданите по такъв чувствителен въпрос, допълни Бинкерт.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес