Габриела Жалац, бивша министърка на регионалното развитие на Хърватия, беше арестувана днес за измама, извършена, докато е била начело на министерството, която ощетила страната с около два милиона евро.
Още: Има сделка: САЩ и Украйна подписаха споразумението за ключовите минерали (ВИДЕО)
Още: Русия с масирана атака срещу Одеса, взривове отекват в града (ВИДЕО)
Общо четирима души са арестувани по подозрение за измами в МРР и еврофондове.
Европейската прокуратура, в сътрудничество с хърватската национална полицейска служба за борба с корупцията и организираната престъпност, провежда днес спешни действия по събиране на доказателства в Хърватия, съобщи Европейската прокуратура.
Предприетите действия засягат четири лица, заподозрени в извършване на престъпления в министерството на регионалното развитие и фондовете на ЕС и в Централната агенция за финансиране и договаряне на програми и проекти на ЕС (ЦАФК), свързани с процедури за обществени поръчки за ИТ персонал, съобщава порталът Индекс.хр.
Още: Подписват сделката за украинските редки минерали до часове?
Още: Кая Калас: Подготвяме "план Б", ако Тръмп се откаже от преговорите за Украйна
След разпита на бившата министърка прокурорите ще вземат решение за по-нататъшни действия по случая.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Преди да изберат наследник на Франциск I: Папският шивач крои бели одежди в три размера
Още: Искахме, но нямахме желание: Мухъл, течове и окаяно състояние на казармите в Германия
Жалац беше арестувана за работа със софтуерна компания, за която се договорила с министерството, докато тя била начело на компанията. Става дума за работа на стойност около два милиона евро.