Лекари от Русия с коментар кога можем да очакваме да прекараме COVID-19 по-леко

11 октомври 2021, 09:06 часа 4630 прочитания

Коронавирусната инфекция при пациент ще бъде понесена по-леко и ще приключи по-бързо, ако при контакт със заразен той е бил с маска, след това е изплакнал гърлото си, измил е ръцете и лицето си. Това твърдят московски лекари пред в. "Известия".

Още: Нападение с нож във Финландия, има пострадали (ВИДЕО)

Още: Русия призна талибаните: Знамето им се развя над посолството на Афганистан в Москва (СНИМКА)

"Ако при контакт със заразен сте били с маска, след контакт сте измили ръцете, лицето, изплакнали сте гърлото си с вода или антисептичен разтвор, предназначен за това, тогава в тялото ще попадне по-малка доза от вируса, а в случай на развитие на болестта, тя ще протече по-леко и ще завърши по-бързо", каза заместник-директорът по клинична работа на Московския изследователски институт по епидемиология и микробиология, докторът на медицинските науки Татяна Руженцова.

Факт е, че от дълго време учени и лекари от различни държави посочват, че тежестта на COVID-19 зависи и от тежестта на поетия вирусен товар - по-малък товар значи по-добра ситуация.

Експертите отбелязват, че като правило хората над 60-годишна възраст и пациентите с хронични заболявания боледуват по-тежко и за по-дълго време.

Още: Силяновска: Въпроси за идентичността или двустранни спорове не трябва да бъдат пречка пред интеграцията в ЕС

Още: Армения прие закон, с който иска да ликвидира руското влияние в енергетиката си

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес