Макрон отхвърли призива на папата за повече милосърдие към мигрантите

26 септември 2023, 10:01 часа 2922 прочитания 0 коментара

Франция няма да приеме нито един от хилядите мигранти, които препълниха остров Лампедуза този месец, освен ако не докажат, че отговарят на условията за политическо убежище. Така френският президент Еманюел Макрон коментира призива на папа Франциск нелегалните мигранти, пристигащи на италианския остров, да не бъдат третирани като нашественици.

Още: Зеленски: Повечето в НАТО ги е страх от Путин. Ако има спиране на огъня, може да има избори в Украйна (ВИДЕО)

Още: Сърбия арестува двама души, провеждали бойно обучение на граждани на Молдова и Румъния

"Франция не може да приветства всички нещастия в света. Трябва да бъдем хуманни и да приемем тези, които бягат от конфликти, но също така трябва да бъдем строги, защото нашият социален модел е щедър", заяви Макрон в телевизионно интервю, цитиран от The Times.

ОЩЕ: На фона на ескалация: Папата поиска Европа да прояви солидарност с мигрантите

По-рано беше съобщено, че френските власти ще засилят мерките за контрол в департамента Отз Алп, близо до границата с Италия, заради нарастващия натиск от мигранти, идващи по-конкретно през остров Лампедуза.

Още: Хърватската армия проведе учение с FPV дронове

Още: Шекеринска: НАТО няма да допусне вакуум на сигурността в Босна и Херцеговина

ОЩЕ: "На ръба сме": Немският президент алармира за внушителен мигрантски натиск

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес