Мъж с нож, крещящ "Аллах Акбар", е застрелян на жп гара в Париж

02 ноември 2021, 13:20 часа 2145 прочитания 0 коментара

Мъж с нож, крещящ "Аллах Акбар" и "Франция е управлявана от „Ислямска държава", е бил застрелян от полицията във френската столица Париж.

Още: Генералният щаб на Украйна обяви колко струва един ден война срещу Русия

Още: Зеленски: Най-ефективните санкции са пожарите в руските нефтопреработвателни заводи, терминали и депа (ВИДЕО)

Съобщава се, че до инцидента се е стигнало, след като той е бил спрян от служителите на жп гара Сен Лазар, защото не е носил маска.

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 15.09.25 - Провали ли се НАТО в първия тест срещу Русия?

Още: Полският президент даде зелена светлина за разполагане на войски на НАТО в страната

Лицето, което отказало да се съобрази с исканията да носи защитното облекло, след това извадило нож и се опитало да нападне служителите на транспорта. По време на нападението той е крещял лозунги в подкрепа на ИД.

Извършителят е откаран в болница, а местните медии съобщават, че е с опасност за живота. Намерените у него документи разкриват, че той е бил известен на полицията с предишни заплахи. Говорител на полицията заяви, че е започнало разследване за опит за убийство и тероризъм.

Още: Военният министър: Нашите МиГ-29 са подготвени да въздействат срещу руски дронове

Още: За 60-ия му рожден ден: Путин награди Медведев с орден

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес