Най-ниска раждаемост от 300 години: Украйна е в топ 3 в света с най-лоши показатели

11 април 2024, 10:45 часа • 7245 | прочитания

2023 година е била годината с най-ниска раждаемост в Украйна за последните 300 години, обяви Министерството на социалната политика на нападнатата страна. 

Още: "Ще осигурим дрон за всеки руски окупант": Зеленски пак отговори на Путин (ВИДЕО)

Още: Има резултат от срещата между пратеника на Тръмп и Лукашенко (ВИДЕО)

Според данни на властите през 2023 г. в Украйна са се родили 187 000 деца, което е най-малкият брой новородени за целия период откакто се провежда наблюдение. И тази цифра остава най-ниската дори ако се вземат предвид родените деца в чужбина и на окупираните от Русия територии, които не фигурират в украинските регистри.

В световен мащаб единствено Южна Корея (с коефициент 0,72) и Хонконг (с коефициент 0,77) са с по-лоши показатели от Украйна, където тази цифра е 0,8-0,9.

Още: Може да е обидно, но руснаците са с манталитета на папуасите: Руски опозиционер (ВИДЕО)

Още: Взривен руски влак в окупираната част на Украйна: ГУР се прояви (СНИМКА)

Още: НАТО няма да обърне внимание на Украйна на годишната си среща на върха

Освен това милиони украинци са в чужбина заради войната - според данни на ООН става дума за 6,3 милиона души. 

Острата демографска криза изисква незабавни мерки и спешно стратегическо планиране, предупреждават от министерството.

Още: Зеленски поиска наказания за германски и чешки компании, доставящи материали на руската военна индустрия

Още: Путин докара руската икономика до ръба на пропастта: 2 години тя се държеше на стероиди и прегря

Още: Русия е унищожила над 60 хиляди хектара украински гори на стойност 333 млн. евро: Разследване

Още: ЕС иска да чипира всички кучета и котки

Още: "Кой ни е дошъл на гости? Най-известният човек в медиите": Лукашенко прегръща специалния пратеник на Тръмп в Беларус (ВИДЕО)

НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 08.04 - Каква е средната възраст на украинската армия?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес