21-годишна руска художничка от Томск е осъдена на 9 години за държавна измяна.
Още: Зеленски изкушава Тръмп с украинско оръжие и обяви голяма промяна в украинското правителство (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 17.07.25 - Планът на Тръмп за оръжията за Украйна не се хареса на Европа
Без любов към родината: За 10 години - 10 пъти повече "изменници" в Русия (ГРАФИКА)
Причината
Подробности за "престъплението" на Татяна Лалетина не се разгласяват, но по данни на Радио Свобода момичето е превело 30 долара в полза на украинската армия.
Още: Зеленски предлага, Путин не иска да говори за мир: Идва още и още оръжие за Украйна (ВИДЕО)
Още: Все повече електрически автомобили в Албания
Прекалено справедлива
По думите на позната на Лалетина момичето било "прекалено съсредоточено върху справедливостта" и е спряла да общува с хора, подкрепящи войната в Украйна.
Творчество
Известно е, че под ника teatya Лалетина обвиняемата в държавна измяна е поддържала телеграм-канал с еротични илюстрации по мотиви на аниме и играта Gemshin Impact.
Още: ЕК с най-амбициозното предложение за бюджет на ЕС, предлага 100 млрд. евро за Украйна
Още: The Telegraph: Призивът на Запада за солидарност с Украйна никога не е звучал толкова неубедително