Отбелязват годишнина от атентатите в Барселона и Камбрилс

17 август 2018, 13:02 часа 1085 прочитания 0 коментара

В Каталуния отбелязват годишнината от атентатите в Барселона и Камбрилс, при които загинаха 16 души и над сто бяха ранени, предаде БНР.

Още: Гърция с четвърта френска фрегата във флота си

Още: В Албания заведоха дело срещу виртуалния министър

Близки на жертвите положиха цветя на булевард Рамбла в центъра на Барселона, където микробус прегази минувачи.

Кметът Ада Колау заяви: “Искаха да ни причинят болка и го постигнаха, но не успяха да ни заразят с омразата си. Не се отказахме от ценностите си, които година след случилото се са по силни от всякога. Ще продължаваме да бъдем град на мира - смел град, в който любовта може да победи терора“.

На церемонията в памет на жертвите присъстват крал Фелипе Шести и испанският премиер Педро Санчес. Каталунският лидер Ким Тора открои действията на каталунските сили за сигурност и заяви, че техни представители са несправедливо в затвора.

Още: Следващите санкции срещу Русия: Къде се прицели ЕС

Още: Още по-разрушителна война в бъдеще: Тръмп игнорира руския неоимпериализъм

Пострадали при нападенията настояха годишнината да не се използва за политически цели.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес