Европейският съд анулира одобрената държавна помощ в размера на 6 милиарда евро, отпусната на "Луфтханза" (Lufthansa) по време на пандемията, предаде ДПА.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 15.08.25 - Готов ли е Тръмп за срещата с Путин?
Още: Европейският съюз призова Израел да не строи нови жилища на Западния бряг
Според съда в решението за одобрение на помощта от страна на Европейската комисия са допуснати "няколко грешки". Комисията погрешно е приела, че "Луфтханза" не може да заема пари от финансовите пазари, не е преценила правилно пазарната сила на определени летища и не е гарантирала ефективно конкуренцията между авиокомпаниите, се посочва в решението на съда, което подлежи на обжалване, съобщиха от БТА.
Строгите правила за държавната помощ бяха сериозно разхлабени по време на пандемията, за да даде възможност на държавите да подкрепят изпитващите затруднения компании, но все пак остана изискването те да бъдат ободрявани от Еврокомисията, припомня ДПА.
ОЩЕ: "Луфтханза" отказа помощ на сина на посланика ни в САЩ, България била част от Русия
Още: Още един човек загина във Франция при надбягване с бикове (СНИМКИ)
Още: Задържаха трима за палежи край гръцкия град Патра