Полша се нуждае от по-силна еврозона и стабилност за своята икономика, за да се присъедини към единната европейска валута. Това заяви днес новоназначеният премиер на страната Ева Копач, цитирана от AFP.
Още: Псевдопримирие - Зеленски предупреди гостите на Путин за 9 май да се пазят, Медведев джафка: Гнида
Още: Руски изтребител и руски военен хеликоптер - жертви на украински морски дронове (ВИДЕО)
„По-силна еврозона и стабилна полска икономика са условията за влизане в еврозоната”, изтъкна тя в реч пред парламента преди вота на доверие. Той се очаква да бъде спечелен от нейния кабинет по-късно днес информира "Фокус".
Президентът Бронислав Коморовски вече заяви, че е време Полша да започне дебата за присъединяване към еврозоната. По този начин той подхрани очакванията, че Копач ще обяви по-конкретни срокове това да се случи, пише Reuters.
Варшава все още е дала дата, на която ще се присъедини към общия европейски финансов съюз.
Още: „Най-добрата досега“: Зеленски за срещата си с Тръмп във Ватикана
Още: Сервитьори в Гърция - хотелиери и ресторантьори ги издирват с фенер, дават пари под масата, но няма
Страната посреща Маастрихските критерии, но не успява да намали бюджетния си дефицит под 3%. Властите не желаят да застрашат стабилния ръст на икономиката на страната и за това предприеха политика на изчакване на това еврозоната да изчисти проблемите си.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Жена загина, след като бомба избухна в ръцете й (СНИМКА)
Още: Преди срещата си с Тръмп: Вучич внезапно се разболя
Още: Куп дронове и ракети: Украйна атакува, Русия трепери за Кримския мост (ВИДЕО)