В Италия започна разследване срещу бивш банков служител, който е обвинен в незаконно следене на сметките на министър-председателката Джорджа Мелони, както и на други високопоставени политици в страната, предаде ДПА.
Още: Украйна подготвя забраната на Украинската православна църква, поддържаща връзки с Москва
Още: Путин създава супер приложение: На руснаците не им харесва, но никой не ги пита
За период от две години мъжът от югоизточния град Бари вероятно е разгледал сметките на около 3500 клиенти на банката, в която е работил, сред които и Мелони и няколко от нейните министри, съобщиха днес италианските медии. Мотивите му засега не са известни, предава БНТ.
Още: "Непоносимо е": Джорджа Мелони каза как се е почувствала след фалшивото порно с нея
Необичайният достъп до сметките е бил забелязан по време на вътрешен одит. Подозренията възникнали, след като били забелязани чести проверки от страна на служителя.
Още: След опити за убийство и издирване: Путин обеща "гаранции" за Зеленски, ако дойде в Москва
Мъжът е уволнен и в момента тече разследване за неоторизиран достъп до компютърните системи и опити за добиване на информация. Полицията е претърсила дома му и са конфискувани смартфони и компютри.
Още: Нови санкции срещу Русия: Настроението на Тръмп и недоверие към него от Европа
Още: Тръмп има голям шанс да успее с Путин: Погледът на бивш зам.-държавен секретар на САЩ
Предполага се, че бившият банков служител е шпионирал и извлечения по кредитни карти. Посредством извлеченията той е имал възможност да следи и движенията по сметките. Според медиите, мъжът е отрекъл да е изтеглил каквито и да било данни.
Сред шпионираните сметки е била и тази на сестрата на Мелони – Ариана и бившия ѝ партньор Андреа Джамбуно, добавиха медиите. Сред останалите сметки, които вероятно са били следени, са тези на председателя на италианския сенат Иняцио Ла Руса, на министъра на отбраната Гуидо Крозето и кандидата за еврокомисар Роберто Фито, които са от партията на Мелони „Италиански братя“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ефектът "украински дронове": Обекти на руската петролна индустрия са в пламъци (ВИДЕО)