Никола Саркози си дава още малко време, за да обмисли решението си да се върне в политиката и ще го обяви преди 30 септември. Това казва един от най-близките му съветници и приятели Франк Луврие в интервю, публикувано днес в регионалния вестник Presse Océan.
Още: Украйна обяви колко души се водят за изчезнали от началото на войната
Да е кандидат за лидер на Съюза за народно движение (СНД) означава да е кандидат за президент... Той обмисля решението и ще реши под каква форма да направи съобщението, добавя съветникът.
Според него това е едновременно личен избор и стъпка, засягаща страната. Двата фактора трябва да се вземат предвид в решението, което ще вземе.
Слухът за предстоящо завръщане на Никола Саркози в политиката плъзна след лятната ваканция. Наблюдатели и политици вече се питат кога и под каква форма той ще обяви завръщането си, информира БГНЕС.
Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма
Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?