Семейството на Макрон беше изтипосано в карикатура на „Шарли ебдо”

25 април 2017, 21:30 часа 3500 прочитания 0 коментара

Френският сатиричен седмичник „Шарли ебдо” публикува карикатура на спечелилия първия тур на президентските избори във Франция Еманюел Макрон и съпругата му Брижит.

Още: Руската делегация вече пътува за Аляска

Още: Буданов убива Путин: AI видео размечта украинците какво ще се случи в Аляска

В горната част на рисунката пише „Макрон – фаворит. Порой от гласове в негова подкрепа”. На преден план е съпругата на Макрон, която майчински му поръчва: „Вземи си дъждобрана, котенце!”.

Половинката на 39-годишния Макрон е била негова гимназиална учителка по френски език и е по-възрастна от него с 24 години. Двамата нямат деца, но Макрон осинови трите деца на Брижит от първия й брак, предаде БГНЕС.

Вторият тур на президентските избори ще бъде на 7 май. Проучванията сочат, че Макрон може да победи крайно дясната Марин льо Пен с 20 процента разлика.

Още: Великобритания се е отказала от идеята за 30 000 души военен контингент в Украйна

Още: Времето полудя: Започват горещите вълни в скандинавските страни

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес