След Brexit Лондон спира свободното движение на работна сила

27 юли 2017, 11:28 часа • 3624 | прочитания

Свободното движение на работна сила между страните от ЕС и Великобритания ще бъде спряно, когато тя напусне ЕС, обяви британският министър по миграцията Брендън Люис.

Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма

Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО

По думите му тогава властите ще въведат собствена мигрантска система.

"Когато напуснем ЕС, правителството ще въведе собствени правила за миграцията, които ще посрещнат нуждите на британския бизнес и обществото", коментира вътрешният министър Амбър Руд.

"Искам да уверя бизнеса и гражданите от ЕС, че преходът ще бъде плавен след напускането ни на Блока", допълни тя.

Още: В Хърватия - все повече пенсионери работят на пълен работен ден и получават половината от пенсията си

Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?

Великобритания реши да напусне ЕС на референдума, провел се на 23 юни 2016 година. Привържениците на Brexit бяха с 3 процента повече от опонентите си, предаде БГНЕС.

На 29 май британското правителство задейства процедурата за излизане на страната от общността, която трябва да приключи през март 2019 година.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес