Украйна няма да допусне на своя територия конвоя с руска хуманитарна помощ. Това заяви вътрешният министър на страната Арсен Аваков в профила си във Facebook.
Още: САЩ и Европа натискат Украйна за "финландски" край на войната - но Путин не е Сталин
Още: Сърбия преговаря с Русия за изграждането на АЕЦ
„Хуманитарният конвой няма да бъде пропуснат през територията на Харковска област. Не е допустима на наша територия провокацията на циничния агресор”, написа той.
Премиерът в оставка Арсений Яценюк потвърди позицията на страната, като каза, че тя би приела помощ само от Червения кръст.
„Всякакъв вид хуманитарни помощи Украйна може да приеме само в рамките на международното право и изключително от Червения кръст”, заяви той по време на заседание на украинското правителство.
Още: Косатки атакуваха яхти-платноходки близо до Португалия (ВИДЕО)
Още: Втора област в Италия узакони асистираното самоубийство
Яценюк допълни, че правителството е отделило допълнително 10 млн. гривни (над 770 хил. долара) за продукти от първа необходимост за източната част на страната.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кризата ескалира: Испания премахва десетки хиляди ваканционни жилища
Още: Зеленски от фронта: Правим контраофанзива, загубите на руснаците са в хиляди (ВИДЕО)
Преди няколко дни Русия обяви, че изпраща камиони с помощи за пострадалото от войната население в Източна Украйна. Украинците обаче се съмняват, че Москва всъщност иска да достави оръжия на проруските бунтовници в региона.