Министерството на отбраната на Украйна е готово с нов вариант на проектозакона за мобилизацията, който ще бъде внесен за одобрение във Върховната рада (парламента на страната). Това обяви министърът на отбраната Рустем Умеров в профила си във Facebook.
Още: Путин е по-готов да почне ядрена война, отколкото искаме да признаем (ОБЗОР - ВИДЕО)
Още: Украйна подпали обект на Роснефт в Сочи и обстреля Крим, Русия атакува Киев и Николаев (ВИДЕО)
"Нашите войници се нуждаят от ротации и почивки. Нашите войници имат нужда от възстановяване. Те имат право да знаят какво ги очаква и да планират собствения си живот. Законопроектът за мобилизацията ще установи ясен срок за мобилизация", пише министърът.
Още: Зеленски се изясни за мобилизацията на избягали в чужбина украинци (ВИДЕО)
"На войниците трябва да се даде възможност да си починат. Това е справедливо.
Още: Удар по пенсионерите в Германия
Още: Поправен антикорупционен закон в Украйна и моментално - знакови арести
Освободените от плен трябва да имат избор дали да останат в армията. Тези, които решат да останат, ще имат нужда от поне няколко месеца отпуск. Това е справедливо.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Саботажи: В Германия палят жп линии
Още: На празника на РСМ: Силяновска обвини Европейския съюз в двойни стандарти
Наборниците най-после трябва да бъдат пуснати да се приберат вкъщи. Така е правилно", добавя той.
Умеров уточнява, че работата по законопроекта е продължила половин година като всички предупреждения са били чути и взети под внимание.
Още: Готов е проектозаконът за мобилизацията в Украйна
Още: Сърбия не приема присъдата срещу босненския сръбски лидер Милорад Додик
Още: Експлозии извадиха от строя ключов руски газопровод, важен за отбранителната индустрия