В мокрите си сънища Путин чака да се върне Тръмп. Но Китай е на друго мнение

04 декември 2023, 10:13 часа • 7939 | прочитания

Руският диктатор Владимир Путин разчита Доналд Тръмп да спечели президентските избори в САЩ през 2024 г. Но има един важен момент – днес Тръмп е заплаха както за Съединените щати, така и за Китай. Това каза бившият началник на Главно разузнавателно управление на Украйна Валерий Кондратюк в интервю за изданието „ГОРДОН“, публикувано в YouTube.

Още: Може ли Арктика да се превърне в причина за ядрена война?

Още: Зеленски наложи санкции на бившия си съветник и беглец от Украйна Олексий Арестович

„В своите мокри сънища Путин чака Тръмп да се върне в САЩ. Но днес Тръмп е общ враг както на президента на САЩ Джо Байдън, така и на Си Дзинпин“, каза офицерът, който бе начело на разузнавателното управление на Украйна през 2015-2016 г.

"Тръмп ясно и твърдо заяви, че Китай е враг номер 1 за него. Срещата между Си Дзинпин и Джо Байдън показа, че те имат общ враг – Тръмп и в тази ситуация за китайците Путин минава на заден план“, коментира Кондратюк и добави, че това има голямо значение за стратегическите цели на украинците във войната с Русия.

Още: Путин поиска рускините да раждат по 7-8 деца. Рускините: Само ако раждаме от Путин!

Още: Путин ще иска да убива до края на живота си (СНИМКИ)

Още: Сирски: Знаем новите модели руски дронове. Процентът на ударите ни скочи спрямо март

Бившият топ разузнавач на Украйна е на мнение също, че Путин трябва да бъде обявен за „международно издирване“, както навремето се случи с лидера на терористичната групировка „Ал Кайда“ Осама бин Ладен.

Още: Нова система за награди за украинските военни като във видеоигрите, за да убиват повече руснаци

Още: Русия коментира споразумението между САЩ и Украйна за редките минерали

„Желателно е той [Путин – бел.ред.] все пак да бъде доведен жив в Международния наказателен съд в Хага, който издаде заповед за ареста му“, каза още Кондратюк.

Още: САЩ целят да намалят наполовина енергийните приходи на Путин до края на десетилетието

Още: Путин мисли да върне Сталинград (ВИДЕО)

Още: Тръмп се усети: "Путин никога не е искал да спре войната". Оръжие от САЩ потича към Украйна след сделката за минералите? (ОБЗОР - ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес