За предстоящи стачки в Европа на работещите в нискотарифната авиокомпания Ryanair предупреди българското МВнР.
Още: Самозащита: Крадец атакува турист, но жертвата се оказва истински лъв (ВИДЕО)
Още: Може ли Арктика да се превърне в причина за ядрена война?
Първата стачка ще е в Италия днес, 15 декември, и ще продължи 4 часа - между 13:00 часа и 17:00 часа на летище "Малпенса" в Милано, но втората ще е цяло денонощие. Тя ще се състои в Ирландия и Португалия, на 20 декември.
От МВнР предупреждават, че е възможно служители на авиокомпанията в Германия и Испания също да се присъединят към протестите
МВнР напомня на българските граждани, че клиентите на авиокомпаниите приемат общите им условия със закупуването на своя билет. По силата на Регламент (ЕК) 261/2004 събития като стачка на пилотите, която не е могла да бъде избегната, дори и след предприемане на всички разумни мерки от компанията превозвач, се смятат за извънредно обстоятелство. В такъв случай превозвачът не дължи обезщетение на пътниците си.
Още: Зеленски наложи санкции на бившия си съветник и беглец от Украйна Олексий Арестович
Още: Путин ще иска да убива до края на живота си (СНИМКИ)
Припомняме, че в обявената за днес от пилотите на Ryanair между 13:00 и 17:00 часа местно време стачка на миланското летище "Малпенса" планират да участват и наземните диспечери. По силата на Регламент (ЕК) 261/2004 това прави от стачката форсмажорно обстоятелство, при което засегнатите пътници не могат да бъдат обезщетени.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Сирски: Знаем новите модели руски дронове. Процентът на ударите ни скочи спрямо март
Още: Нова система за награди за украинските военни като във видеоигрите, за да убиват повече руснаци
Искове за материални и нематериални щети към авиокомпанията се подават лично от всеки пътник.