Възобновиха германските мисии в Средиземно море

23 юли 2018, 17:49 часа 1449 прочитания 0 коментара

От Министерството на отбраната на Германия потвърдиха, че мисиите за спасяване на бедстващи в Средиземно море са възобновени, въпреки заплахите на Италия да не допуска кораби в пристанищата на страната, съобщава националният ежедневник Die Frankfurter Allgemeine Zeitung, цитиран от агенция "Фокус".

Още: Оцелял от Хирошима: Сега е най-опасната епоха. Защо тези животни, наречени хора, така обичат войната? (СНИМКИ И ВИДЕО)

Още: Нова Студена война: Ракетите със среден обсег се връщат в Европа - каква е опасността

Военната мисия на Европейския съюз край бреговете на Либия ще бъде продължена за момента. Уточнява се, че германският военен кораб „Мозел" отново е отплавал за изпълнението на нова мисия.

По-рано новият министър на вътрешните работи на Италия Матео Салвини от крайнодясната „Лига“ отправи предупреждение, че ще разпореди затваряне на пристанищата в страната за кораби, на борда на които има повече от 600 търсещи убежище.

 

Още: Мегапроект: Италия ще строи най-дългия висящ мост в света

Още: Русия забрани вноса на месо и мляко от български животни

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес