18-годишен българин дебютира в младежката Шампионска лига

5318
Снимка: Официален сайт на Берое

18-годишният български футболен талант Дамян Йорданов дебютира за Лацио в младежката Шампионска лига. Той започна като титуляр за римляните срещу Атлетико Мадрид при загубата с 0:2 в двубой, изигран в италианската столица.

Дамян Йорданов дебютира в младежката Шампионска лига

Юношата на Берое прекара 81 минути на терена, преди да бъде заменен. Той получи жълт картон още през първото полувреме. За отбора на Атлетико пък Адриан Ниньо успя да се разпише на два пъти през втората част и да донесе победата на "дюшекчиите".

Още в края на август стана ясно, че Берое ще изпрати 18-годишния Йорданов в Лацио. Той е в тима на Лацио като преотстъпен, но "орлите" имат опция да го закупят. Ако се стигне до такъв ход, то Берое ще прибере над 1 милион за Дамян Йорданов.