40 ранени след срутване на трибуна в мач от Примера Дивисион

9502

Отборът на Осасуна победи като домакин Бетис с 2:1 в мач от последния, 38-и кръг на футболното първенство на Испания. Двубоят бе прекъснат в 12-ата минута за 35-минути заради инцидент на трибуните.

В 12-ата минута на мача Ориол Риера откри резултата в двубоя за Осасуна. При радостта си след попадението привържениците на тима на Осасуна счупиха една от предпазните огради на трибуните и паднаха. Двубоят веднага бе прекъснат, като трима души бяха изнесени от стадиона на носилки. Според информация на „АС“ около 40 човека са получили различни наранявания.

След около 35 минути двубоят бе подновен, а стартът на вторите полувремена на всички двубои от кръга, които се играха по същото време, бе забавен.

В 22-ата минута Окуна удвои преднината на Осасуна, а в 71-ата минута Хави Чика оформи крайното 2:1 за Осасуна. И двата тима обаче ще играят през следващия сезон във Втора дивизия на Испания. Освен тях изпада тимът на Валядолид.