Арсенал сдаде титлата след звучен провал в лондонско дерби (ВИДЕО)

3280

Големият претендент за титлата във Висшата лига Арсенал допусна звучен провал, който нанесе и огромен удар по шампионските амбиции на отбора. "Артилеристите" пропиляха аванс от два гола и пропуснаха дузпа, за да завършат наравно 2:2 като гост на Уест Хям в дербито на Лондон от 31-ия кръг.

Двубоят на "Лондон Стейдиъм" стартира отлично за "топчиите", които след десет минути игра вече водеха в резултата с два гола. Габриел Жезус вкара в седмата минута, а три по-късно Мартин Йодегор удвои. До почивката обаче Уест Хям върна един гол чрез Мохамед Саид Банрама, който вкара за 1:2.

Арсенал

След почивката Арсенал получи дузпа, която бе изпусната от Букайо Сака. Само три минути след пропуска Джаред Боуен успя да вкара втори гол за Уест Хям и да прати феновете си по трибуните в невиждан екстаз. До края на срещата Арсенал така и не успя да покаже реакция, а "чуковете" дори можеха да сътворят пълен обрат, но удар на Михаил Антонио уцели гредата.

Така Арсенал допусна второ поредно равенство след "хикса" с Ливърпул в предишния кръг. Тимът остава лидер със 74 точки - с четири пункта пред втория Манчестър Сити, който обаче е с мач по-малко, а освен това предстои директен сблъсък между двата отбора на "Етихад", който до голяма степен може да наклони везните към бъдещия шампион.

В събота Манчестър Сити показа, че няма никакво намерение да слиза от победния път, след като Ерлинг Холанд изнесе ново шоу (ВИДЕО).