Арсенал си вкара автогол с ръка, но надви слаб Ливърпул в битката на върха (ВИДЕО)

2526

Английският гранд Арсенал успя да победи Ливърпул с 3:1 като домакин в голямото дерби на върха от 23-ия кръг на Висшата лига. "Артилеристите" показаха по-добра игра от своя съперник, който не се представи на познатото ниво, а срещата бе белязана от два комични гола и един червен картон.

Арсенал победи Ливърпул на "Емиратс"

Двубоят на "Емиратс" започна динамично от първата минута, а Арсенал отново успя да отбележи ранен гол в мач срещу Ливърпул, както бе и в края на 2023-а на "Анфийлд". Кай Хаверц бе изведен сам срещу Алисон, а бразилският страж спаси удара му. Букайо Сака обаче направи добавка и не сбърка на празна врата.

Габриел си вкара автогол с ръка

В следващите минути играта на Ливърпул не спореше, а Арсенал създаде още няколко опасни ситуации пред вратата на Алисон. До гол обаче така и не се стигна. В самия край на първото полувреме обаче мърсисайдци успяха да стигнат до изравнителен гол след хаос в пеналтерията на Арсенал и автогол на Габриел, отбелязан с ръката му.

Арсенал - Ливърпул

Ван Дайк и Алисон допуснаха нелеп гол

И ако инкасираният гол от Арсенал бе комичен, то през втората част Ливърпул допусна далеч по-нелепо попадение във вратата си. В средата на полувремето Габриел Мартинели получи подаване в предни позиции, а Върджил ван Дайк опита да гардира топката, оставяйки я за Алисон. Вратарят обаче се размина с кълбото, което се оказа в Мартинели, а той се разписа на празна врата.

Ибрахима Конате си изкара червен картон

До края Ливърпул опита да упражни натиск, но в 88-ата минута Ибрахима Конате си изкара втори жълт картон, оставяйки мърсисайдци да доиграват в намален състав. В продължението на мача Леандро Тросар вкара трети гол за Арсенал, за да подсигури трите точки на своя тим.

В класирането Ливърпул остава лидер с 51 точки - с две пред втория Арсенал и с пет пред третия Манчестър Сити, който обаче е с два мача по-малко. В следващия кръг мърсисайдци домакинстват на Бърнли, а "топчиите" гостуват на Уест Хям, който претърпя загуба от Манчестър Юнайтед по-рано през деня.