Байер Леверкузен направи още една крачка към титлата в Германия (ВИДЕО)

1720

Отборът на Байер Леверкузен продължи с доминантното си представяне в немската Бундеслига, след като победи Кьолн с 2:0 като гост в среща от 24-ия кръг. "Аспирините" бяха подпомогнати и от червен картон за съперника, за да направят още една крачка към шампионската титла.

Байер Леверкузен победи Кьолн

След само 14 минути игра Ян Тилман си изкара директен червен картон за грубо нарушение. Това позволи на Байер да притисне съперника и да стигне до гол в края на полувремето, когато защитникът Джереми Фримпонг успя да се разпише.

През второто полувреме Леверкузен вкара и още един гол, отново чрез защитник. Алехандро Грималдо вкара за "аспирините", за да подсигури 20-ата победа на отбора от началото на сезона. Тимът остава и единственият от топ 5 първенствата на Европа без загуба.

В класирането Байер Леверкузен е лидер в Бундеслигата с 64 точки - с 10 пункта пред втория Байерн Мюнхен. Тимът увеличи преднината си пред Байерн, който допусна нова грешка в надпреварата за титлата. До края на сезона остават още 10 мача.