Барса направи още една крачка към титлата в Ла Лига (ВИДЕО)

1402
Снимка: GettyImages

Испанският колос Барселона направи още една крачка към титлата в Ла Лига, след като победи Кадис с 2:0 като домакин в мач от 22-рия кръг на испанското първенство. Сержи Роберто и Роберт Левандовски отбелязаха попаденията за каталунците в срещата.

Каталунците нанесоха своя удар в края на първото полувреме, когато първо Сержи Роберто се разписа в 43-ата минута, а само две минути по-късно отново той даде асистенция за Левандовски, който удвои аванса на "лос кулес".

След почивката Барса удържа аванса си, но и не успя да отбележи повече попадения, за да запише седма поредна победа в първенството. Тимът е лидер в подреждането с 59 точки - с осем пред втория Реал Мадрид, който победи Осасуна в събота.

По-рано през деня се състоя и срещата между Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао, спечелена от "дюшекчиите" с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Антоан Гризман в 73-ата минута. Мадридчани са четвърти с 41 пункта, а баските - седми, с 32 точки.