Барса се класира на полуфинал за купата след трудна победа над Сосиедад

871
Снимка: GettyImages

"Барселона" се класира за полуфинала за Купата на Краля. Каталунците спечелиха изключително трудно с 1:0 срещу коравия тим на "Реал" (Сосиедад) на "Камп Ноу". Единственото попадение отбеляза Усман Дембеле.

Въпреки че повече от 45 мин "Барса" игра с човек повече на терена, играчите на Шави стигнаха едва до едно попадение. Малко преди почивката Браис Мендес извърши брутален фаул срещу Серхио Бускетс и бе изгонен с директен червен картон. Първоначално реферът му показа жълт, но след преразглеждане на ситуацията изпрати играча на "Реал" към съблекалнята. Гол на Френки де Йонг пък бе отменен в началните минути заради засада. На полуфинал Барса ще играе срещу победителят от мача между Валенсия и Атлетик Билбао, които се срещат утре.

Врагове на терена, съдружници в бизнеса: Барса и Реал регистрираха общ бранд

Барселона и Реал Мадрид направиха изненадващ ход, като регистрираха общ бранд. Испанските грандове може и да са врагове на футболния те...

В другия четвъртфинал, игран в сряда, Осасуна поднесе изненадата като победи Севиля с 2:1 след продължения.