Барселона смаза Осасуна, Меси голмайстор №1 в историята

13596

Барселона разгроми Осасуна със 7:0 в мач от 28-ия кръг на Примера дивисион и не допусна Реал (Мадрид) и Атлетико (Мадрид) да се откъснат с голяма преднина, след като и двата тима спечелиха мачовете си от кръга.

Ситуацията на върха в испанското първенство е доста интересна – Реал е лидер със 70 точки, следва Атлетико с 67 и Барселона с 66. Следва обаче Ел Класико, след което каталунците могат да стопят разликата с големия си съперник до само една точка, а Атлетико може да се възползва и отново да излезе на върха.

Лионел Меси пък записа хеттрик в този мач и вече е най-резултатният играч в историята на Барселона!

Меси откри головата си сметка в 18-ата минута, когато даде аванс на Барселона и изравни рекорда на героя за каталунците от 20-те години на миналия век Паулиньо Алкантара. Той е играл за Барселона с прекъсвания между 1912 и 1927 година, като в този период има 369 гола в 357 мача. Аржентинецът подобри върховото постижение за каталунците с попадение за 4:0 в 63-ата минута.

Меси оформи своя хеттрик в 88-ата минута за 6:0, като другите попадения бяха реализирани от Алексис Санчес, Андрес Иниеста, Кристиян Тейо и Педро Родригес.