Барселона срази Реал Мадрид и капарира титлата

3608 0
photo of Барселона срази Реал Мадрид и капарира титлата
Снимка: Gulliver/GettyImages
Барселона победи Реал Мадрид с 3:0 в първото "Ел Класико"в Ла Лига за сезона. Попаденията за каталунците отбелязаха Суарес, Меси и Видал, като и трите гола паднаха през втората част. Така каталунците се откъсват с 14 точки на върха и макар Реал да са с мач по-малко, то разликата изглежда почти невъзможна за стопяване.

През първата част отборът, който създаде повече и по-опасни положения бе Реал Мадрид. Още в началото на срещата бе отменен гол на "белия балет", тъй като Роналдо се намираше в засада. В края на част Бензема пък нацели гредата. Втората част обаче всичко се промени и в 54' Луис Суарес откри резултата. Барса продължи да търси инициативата и в 63' Суарес пропусна сам срещу вратаря, после Меси му върна и стреля в гредата, а при добавката Карвахал спря топката с ръка на голлинията и бе изгонен с червен картон. Каталунците получиха и дузпа, от която точен бе Лионел Меси.

Реал Мадрид отново стъпи на световния връх

Реал Мадрид спечели Световното клубно първенство и отново стъпи на световния връх. "Кралския клуб" победи Гремио с 1:0 със страхотен г...

Повече подробности и видео вижте в Sportlive.bg.