Без изненади: Юнайтед и Ювентус гледат смело към трофея в Лига Европа (ВИДЕО)

1273
Снимка: GettyImages

Манчестър Юнайтед продължава напред към 1/4-финалите в Лига Европа. "Червените дяволи" отстраниха Бетис с общ резултат 5:1. В реванша на стадион "Бенито Вийямарин" възпитаниците на Ерик тен Хаг записаха минимален успех с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Маркъс Рашфорд в 56-ата минута, който се превърна в най-младия играч реализирал 25 гола в европейските клубни турнири за английския клуб.

Испанският тим започна по-силно двубоя. Първо Хуанми застраши вратата на Де Хеа, а в 11-ата минута 41-годишният Хоакин нацели левия страничен стълб. Стражът на гостите трябваше да се намесва и в средата на полувремето, когато отлично скъси дистанцията и блокира удар на противников нападател. Малко преди почивката изстрел на манчестърци срещна гредата.

ОЩЕ: Да имаш над 330 мача за Реал без директен червен картон, но вече да имаш два за Юнайтед

В началото на втората част двата отбора си размениха по една опасна атака. Давид де Хеа и Руи Силва се отчетоха с ключови спасявания. Рашфорд опропасти страхотна възможност, но само минута по-късно се реваншира с гол. 25-годишният англичанин вкара чрез мощен шут от дистанция. До края пред Забитцер, Санчо и Хуанми се откриха добри положения, които не бяха материализирани.

Ювентус продължава напред в Лига Европа след нов успех срещу Фрайбург

Ювентус също не допусна изненада и се класира за следващия етап от надпреварата. "Бианконерите" отстраниха Фрайбург с общ резултат 3:0, след като надделяха в реванша с 2:0. Попаденията реализираха Душан Влахович в 45-ата минута от дузпа и Федерико Киеза в добавеното време на мача. При нарушението за 11-метровия наказателен удар Мануел Гулде беше изгонен с втори жълт картон.