Блестящ Хойлунд не стигна на Юнайтед за успех над Тотнъм (ВИДЕО)

3110

Манчестър Юнайтед и Тотнъм не се победиха на "Олд Трафорд" в дербито от 21-вия кръг на Висшата лига. Расмус Хойлунд изведе "червените дяволи" напред едва 180 секунди след първия съдийски сигнал . Ричарлисон изравни в 19-ата минута, а малко преди почивката голмайсторът Хойлунд асистира на Рашфорд, който върна домакинската преднина. В 46-ата минута Родриго Бентанкур възстанови паритета.

Така отборът на Ерик тен Хаг вече има 32 точки, които му отреждат седмото място във временното класиране. "Шпорите" от своя страна остават на петата позиция с 40 пункта.

Хойлунд наказва във втори пореден мач от Висшата лига

Сблъсъкът стартира изключително динамично. Още в третата минута Хойлунд демонстрира съобразителност при пробив на Рашфорд. Таранът моментално овладя топката и прониза Викарио за 1:0, вкарвайки във втори пореден мач от Премиър Лийг. Опасните положения валяха едно след друго. При едно от тях отбраната на "червените дяволи" изчисти от голлинията.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Дузпа донесе трудна победа на Челси срещу Фулъм (ВИДЕО)

Дните до Евро

Ричарлисон изравни, Рашфорд бележи

В 19-ата минута Ричарлисон засече центриране от корнер с глава и изравни. По-късно претенции на Гарначо за дузпа не бяха уважени, а Удоджи бе на път да прати топката в собствената си врата, но страничният стълб го спаси. Все пак в 40-ата минута Рашфорд и Хойлунд комбинираха, за да може английският национал да върне аванса в полза на Юнайтед.

Бентанкур оформи крайния резултат

В заключителните мигове на първото полувреме Ромеро нацели напречната греда. Веднага след почивката пък "шпорите" възстановиха паритета чрез Бентанкур. До края на срещата и двата отбора пропуснаха по няколко положения, като в самия край Мактоминей остана на сантиметри от това да екзалтира домакинските фенове.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Шоу на Де Бройне: Сити взе скалпа на Нюкасъл в голов трилър с брилянтни изпълнения (ВИДЕО)