Брайтън получи извинение за неотсъдената дузпа срещу Тотнъм

1296

Aсоциацията на професионалните съдии в Англия (PGMOL) призна, че реферите на терен и от ВАР са допуснали грешка, когато не са отсъдили дузпа за Брайтън в съботния мач от Висшата лига срещу Тотнъм. Лично шефът на съдиите Хауърд Уеб се е извинил на ръководството на "чайките".

В 70-ата минута на двубоя Пиер-Емил Хойберг застъпи Кауро Митома в наказателното поле, след като японецът бе овладял топката. Ситуацията беше разгледана от ВАР, но дузпа така и не се отсъди. Ключовото е, че това се случи при резултат 1:1, а девет минути по-късно "шпорите" стигнаха до победата с попадение на Хари Кейн. Поражението изпрати тима на Роберто Де Дзерби до седмото място, на 10 точки от четвъртия Манчестър Юнайтед.

ОЩЕ: Въпреки куп пропуски: Юнайтед се разправи с Евертън (ВИДЕО)

Хари Кейн Тотнъм

От Брайтън имаха още две претенции към отсъжданията на реферите, след като два техни гола се отмениха заради игра с ръка. По време на срещата бяха отстранени и мениджърите на двата отбора. Това е третият случай през този сезон, в който от асоциацията на съдиите поднасят извинение на "чайките" за допуснати неточности в мачове на тима от южното крайбрежие.

Първото дойде, след като Дейвид Кут и Нийл Суорбрик (ВАР) решиха да не изгонят Фабиньо за неприятен сблъсък с Евън Фъргюсън при успеха на "синьо-белите" в четвъртия кръг на ФА Къп над Ливърпул. Вторият случай касаеше неправилно отменено попадение на Первиш Естуинан заради грешно начертани линии от ВАР в мач от Висшата лига срещу Кристъл Палас.