Въпреки куп пропуски: Юнайтед се разправи с Евертън (ВИДЕО)

1133

Манчестър Юнайтед смаза игрово Евертън и постигна заслужена победа с 2:0 на „Олф Трафорд“ в двубой от 30-ия кръг на Висшата лига. Скот Мактомини откри резултата в 36-ата минута. Антони Марсиал удвои в 71-вата. Стражът на "карамелите" Джордан Пикфорд спаси отбора си от по-гръмко поражение, а звездата на домакините Маркъс Рашфорд получи контузия и напусна принудително.

През първата част "червените дяволи" бяха тоталният хегемон на терена. Още в 7-ата минута Рашфорд се озова на добра позиция, но вратарят на гостите се намеси. Малко по-късно гредата попречи на Антъни да изведе тима си напред. След удара на бразилеца топката попадна в Уан Бисака, който направи фрапантен пропуск на почти празна врата.

ОЩЕ: Юнайтед пробва да отмъкне Жоао Феликс под носа на Челси

В 19-ата минута Евертън стигна до едно от малкото си чисти положения, което беше пропиляно изключително несериозно от Елис Симс. Последва нова порция феноменални спасявания на Пикфорд. Той парира изстрели на Антъни и Рашфорд, за да се стигне до 36-ата минута, когато резултатът бе открит от Мактомини. Шотландецът, който имаше основна заслуга за победите на националния си тим над Испания и Кипър, затвърди добрата си форма.

В самия край на полувремето Антъни отново пропиля хубав шанс, а след почивката темпото спадна. В 71-вата минута домакините се възползваха от огромна грешка на Шеймъс Коулман, а точен бе Марсиал. Лошата новина за Юнайтед е, че звездата на тима Маркъс Рашфорд получи разтежение и напусна принудително игра.

Успехът праща селекцията на Тен Хаг временно на трета позиция преди Нюкасъл да проведе своя мач срещу Брентфорд. Припомняме, че "свраките" шокираха манчестърци преди дни. "Карамелите" от своя страна заемат 16-о място с 27 пункта.