Челси и Тотнъм пак се издъниха, Юнайтед завърза битката за третото място (ВИДЕО)

4394
Снимка: Getty Images/ колаж Actualno.com

Висшата лига влезе в заключителната си фаза. В едни от последните си сблъсъци Челси и Тотнъм отново се издъниха, докато Манчестър Юнайтед завърза битката за третото място, възползвайки се от хикса на Нюкасъл с Лийдс. Възпитаниците на Франк Лампард завършиха наравно 2:2 срещу Нотингам Форест, а Астън Вила победи "шпорите" с 2:1. "Червените дяволи" пък се наложиха с 2:0 над Уулвърхемптън.

Челси отново разочарова

Челси за пореден път разочарова своите привърженици. В миналия кръг "сините" най-накрая излязоха от негативната си серия от 9 мача без успех във всички турнири, побеждавайки Борнемут. Днес обаче лондончани изоставаха в резултата още в 13-ата минута, когато Тайво Ауоний откри. С две попадения на Рахийм Стърлинг момчетата на Лампард поведоха. Ауоний обаче вкара втория си гол в срещата и оформи крайното 2:2.

ОЩЕ: Манчестър Сити с апетити към полузащитник на Челси

Тотнъм се събуди в края, но това не бе достатъчно

Астън Вила победи Тотнъм като домакин с 2:1 в сблъсък от 36-ия кръг на Висшата лига. "Лъвовете" излязоха напред в резултата в 8-ата минута.  Рамзи получи пас от Лиън Бейли в наказателното поле и матира Форстър. В 72-ата минута Дъглаш Луиз покачи аванса на своя отбор с изпълнение от пряк свободен удар. В 90-ата минута Хари Кейн бе точен от бялата точка, но време за повече - нямаше. Така възпитаниците на Унай Емери се залепиха до "шпорите" в класирането, като двата тима имат по 57 точки и заемат шесто и седмо място.

Юнайтед помирисва бронзовите медали

Манчестър Юнайтед подчини Уулвърхемптън с 2:0. Играчите на Тен Хаг доминираха през всичките 90 минути, а съперникът им не записа точен удар във вратата на Де Хеа. Антони Марсиал отбеляза в 32-рата минута, а появилият се като резерва Алехандро Гарначо удвои аванса на отбора си в последните минути. Така "червените дяволи" имат еднакъв точков актив с Нюкасъл, който по-рано днес завърши 2:2 с Лийдс.

Срещата на "Елънд Роуд" премина през куп обрати, а в нея бяха отсъдени общо три дузпи, но само две от тях бяха превърнати в голове. В самия край на двубоя тимът на Сам Алардайс остана с човек по-малко, тъй като Жуниор Фирпо бе изгонен с директен червен картон.