Епично! Челси сътвори обрат на обрата на Юнайтед в 101' в мач за историята (ВИДЕО)

2914

Английските грандове Челси и Манчестър Юнайтед сътвориха един от най-великите мачове в историята на голямото си съперничество! "Сините" победиха "червените" с 4:3 на "Стамфорд Бридж" в дербито от 31-ия кръг на Висшата лига. До 100-ата минута на двубоя Юнайтед все още водеше в резултата след обрат от 2:0 до 2:3, но Челси направи нов пълен обрат, за да стигне до една от най-паметните си победи.

Челси победи Манчестър Юнайтед след паметен обрат

След само четири минути игра домакините от Челси излязоха напред в резултата след гол на Конър Галахър. В 19-ата минута пък "сините" получиха и дузпа, която бе реализирана от Коул Палмър. Така лондончани си осигуриха комфортен аванс, който обаче им изигра лоша шега.

Алехандро Гарначо

"Дяволите" стигнаха до обрат от 2:0 до 2:3

Футболистите на "сините" се отпуснаха и бяха наказани в 34-ата минута, когато Алехандро Гарначо намали изоставането на гостите. Само пет минути по-късно пък Бруно Фернандеш вкара втори гол за Юнайтед и изравни резултата в двубоя.

В средата на второто полувреме Манчестър Юнайтед стигна до пълен обрат: Гарначо отбеляза втория си гол в срещата, за да направи резултата 3:2 в полза на "дяволите". До края на редовното време Челси така и не успя да стигне до попадение, а главният съдия даде 8 минути добавено време.

Коул Палмър обърна за Челси в продължението

Дълбоко в продължението "сините" стигнаха до пълен обрат. В 97-ата минута домакините получиха дузпа, а три минути по-късно Коул Палмър отново успя да вкара от бялата на точка, за да направи резултата 3:3. Това обаче не бе всичко - минута по-късно отново Палмър оформи своя хеттрик, за да направи резултата 4:3.

След победата Челси зае десетото място с 43 точки. Манчестър Юнайтед пък остава на шесто място с 48 точки. В следващия кръг "дяволите" домакинстват на Ливърпул, а "сините" гостуват на Шефилд Юнайтед. По-рано Ливърпул потрепери срещу Шефилд, но се измъкна невредим, за да окупира върха в Англия.