По-малко от 24 часа след злощастната контузия най-лошият сценарий за колумбиеца е факт – 6 месеца извън терените и сигурно пропускане на Мондиал 2014.
Още: Героичният вундеркинд на Ливърпул: "На 16 съм, но искам да докажа, че съм надраснал възрастта ми"
Още: Арсенал продължава да гони звезди, привлича бивш любимец на Шаби Алонсо
Футболистът получи тежка контузия по време на 1/16-финала срещу четвъртодивизионния Монд д`Ор Азерг от турнира за купата на Франция. Фалкао е бил консултиран и от лекаря на Порто Хосе Карлос Норона, който е потвърдил сериозността на травмата - скъсани кръстни връзки.
Освен за колумбийския национален отбор това е и шок за тима на „Монако“, които са по петите на „ПСЖ“ в битката за титлата във Франция, като отборът изостава на 5т. от шампионите.
Сега надеждите за 28-годишният Фалкао са за Световното в Русия през 2018г., ако разбира се отборът на Колумбия се класира.
Още: Новоизгряла звезда на Манчестър Юнайтед е на изхода на "Олд Трафорд"
Още: Изненадващо решение: Лийдс търси заместник на Илия Груев, йоркширци набелязаха халф от Бундеслигата