Германският футболен съюз е избрал кой да води националния отбор на престоящото домашно Европейско първенство по футбол през 2024 година. Медиите в страната съобщават, че това ще бъде бившият наставник на Байерн Мюнхен Юлиан Нагелсман.
Юлиан Нагелсман поема Германия
36-годишният Нагелсман бе освободен от Байерн през пролетта. Сега той ще поеме отбора на Германия с краткосрочен договор, който ще е с продължителност до края на Евро 2024. Той ще има тежката задача да изведе отбора до четвърта европейска титла.
Флик отново заменен от Нагелсман
Юлиан Нагелсман сменя на поста друг бивш наставник на Байерн - Ханс-Дитер Флик, който бе уволнен на 10 септември след тежката загуба от Япония с 1:4 в контрола, изиграна в Германия. Флик напусна поста с едва четири победи с Германия за 17 мача.
Още: Световен шампион с Франция се завръща към футбола след 18-месечно наказание
Очаква се дебютът на Нагелсман с Германия да дойде на 14 октомври в приятелския мач срещу САЩ. Четири дни след това Бундестимът ще изиграе контрола и с отбора на Мексико. Германия се класира за Евро 2024 по право като организатор на първенството.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Бивш играч на Барселона избухна срещу Ямал: Ако му бях баща, щях да го ударя толкова силно...
Още: 7-кратен шампион на Европа се задейства на пазара - привлича четирима нови полузащитници
ОЩЕ: 274 дни до Евро 2024: „Златната кокошка“ на Германия, която донесе неочаквана титла на Бундестима